بد نیست گاهی اوقات یه نگاهی به خودمون بندازیم. تقریباً میشه گفت توی اکثر نقاط دنیا لقب دادن و انتخاب یه اسم مستعار، کار مرسومیه و تو جاهای مختلف بیشتر و کمتر داره ولی اینکه خودمون عامدانه بخواهیم مسبب سرخوردگی و عدم اعتماد به نفس فرزندمون بشیم اصلاً کار پسندیده ای نیست.

مشکل اینجاست که نوع بشر این طور بار اومده که بابت تنبلی ها و ضعف های اکتسابیش(که خودش مقصر اونهاست) کمتر خود رو سرزنش میکنه تا صفات ارثی و ژنتیکی و غیر قابل تغییر؛

هر چند از "اسم" نمیشه به طور کامل به عنوان یکی از صفات ژنتیکی یاد کرد اما از یه بچه ای هم که از بدو تولد با این نام خطاب شده انتظار نداشته باشید که اون رو به عنوان یه مولفه ی اکتسابی بدونه.

خالی از لطف نیست که یه یادی از آلبرکامو هم بکنیم. توی کتاب سقوط اینطور نوشته که:

من خود را همیشه باهوش تر از همۀ مردم تصور کرده ام؛ حتی در مواردی که بی تجربگی ام را به آسانی می‌توانستم به خود بقبولانم. مثلاً در تنیس که یک حریف ساده ای بودم، به ناگواری می توانستم این اندیشه را از ذهن خود بزدایم که اگر وقت کافی برای تمرین داشتم، یقیناً بر قوی ترین حریفان پیروز می شدم و برایم مشکل بود که حقارت خویش را تأیید کنم»

پس بهتره بپذیریم که انتخاب یه اسم عجیب و غریب می تونه تأثیر به سزایی روی اعتماد به نفس فرزندمون بذاره.

خب دیگه مقدمه کافیه . بشتابید؛ بشتابید . ✨✨

امروز هم با یکی دیگه از پادکست های رادیو نوکو در خدمتتون هستم. از سری "ماجراهای پژمان" امیدوارم دوست داشته باشید و بتونیم چند دقیقه ای خنده رو روی لب هاتون بیاریم.

این برنامه رو با دوستاتون به اشتراک بذارید؛

شامل کسایی که سالهاست دارند مسخره میشن به خاطر اسمشون، شاید بتونن لقب مناسب جدیدی واسه خودشون پیدا کنند.("In memory of "Ali Suckey)

کسایی که در حین تماشای فیلم های علمی تخیلی تصمیم به انتخاب اسم برای بچه شون میگیرند.

و کسایی که دیگه اسمه رو انتخاب کردن و الان چندین ساله دارند بچه شون رو با این اسامی عجیب و غریب صدا میزنند، شاید تصمیم بگیرند برای جبران مافات و رعایت قافیه هم که شده اسم بچه ی بعدی رو هم وزن با این یکی پیدا کنند تا لااقل از ساخت قافیه های رکیک جلوگیری کنند.

با ما همراه باشید.❤

نوکو ؛ همپای زندگی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها